Co będzie można wylicytować podczas IV Świętokrzyskiego Balu Filantropów? Drukuj
Czwartek, 23 Luty 2017 07:33

Do wylicytowania podczas IV Świętokrzyskiego Balu Filantropów będzie wiele niezwykłych i zupełnie wyjątkowych przedmiotów. Dzięki zebranym środkom podczas licytacji będziemy mogli wesprzeć Fundusz Stypendialny GRAND, z którego ufundowanych dotychczas zostało 29 stypendiów dla wybitnie utalentowanych młodych osób z regionu świętokrzyskiego.

1. Zestaw fana piłki nożnej  - szalik kibica, pamiątkowy bilet oraz koszulka z autografem Zbigniewa Bońka.


W skład zestawu dla prawdziwego kibica piłki nożnej wchodzą szalik oraz koszulka z autografem Zbigniewa Bońka – byłego selekcjonera reprezentacji Polski. Pakiet zawiera również pamiątkowy bilet z meczu eliminacje do Mistrzostw Świata, kiedy Polska wygrała z reprezentacją Armenii.

Przekazuje: Mirosław Malinowski - Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej2. Koszulka z autografami zawodników VIVE Tauron Kielce

2. Koszulka zespołu VIVE Tauron Kielce, zdobywcy tytułu Mistrza Polski i Pucharu Polski oraz zdobywcy podium EHF Champions League w sezonie 2015/2016.

Część stroju kieleckiej drużyny, przekazana przez klub VIVE Handball Kielce S.A., została podpisana przez zawodników klubu, którzy chętnie wspierają Świętokrzyski Bal Filantropów.

Przekazuje: Agnieszka Servaas, Wiceprezes Zarządu VIVE Textile Recycling oraz Bertus Servaas, Prezes Zarządu VIVE Textile Recycling, Prezes Zarządu KS VIVE Handball Kielce S.A.

3. Plakat i książka z autografami Patricka Wilsona i Dagmary Domińczyk, aktorów z filmu „Jack Strong”


Amerykański aktor Patrick Wilson, znany z filmów takich jak „Obecność” i „Naznaczony”, wraz z żoną Dagmarą Domińczyk, pochodzącą z Kielc, przekazali przedmioty sygnowane swoimi podpisami. Para, która wspólnie zagrała w filmie „Jack Strong” opowiadającym historię Ryszarda Kuklińskiego, przesłała plakaty z produkcji „Watchmen” i „Bone Tomahawk”, w których zagrał Patrick Wilson. Małżeństwo przekazali również  książkę „Kołysanka polskich dziewcząt” autorstwa Dagmary Domińczyk.

Przekazuje: Augustyna Nowacka, przyjaciel Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny

5. Oficjalna piłka Mistrzostw Świata - Qatar 2015


Oficjalna piłka Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej – Qatar 2015, kiedy to reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal. W drużynie polskich szczypiornistów zagrali m.in. zawodnicy VIVE Tauron Kielce - Karol Bielecki, Sławomir Szmal, Michał Jurecki. Piłka została podpisana przez gości i ekspertów Telewizji Polskiej, którzy obecni byli w studiu telewizyjnym podczas transmisji meczów.

Przekazuje: Dominik Tarczyński - polski polityk, działacz katolicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji

6. Zestaw upominków z Mongolii od Donalda Tuska

Zestaw pamiątek po szczycie w ramach dialogu Azja-Europa (ASEM), który odbył się w lipcu 2016 roku w Mongolii, kiedy to Unię Europejską reprezentował Donald Tusk. Przekazane przedmioty to zdjęcie prezentujące krajobraz Mongolii oraz regionalne malowidło. Dodatkowo w zestaw upominków wchodzi narodowy strój mongolski, który Mongołowie zakładają na specjalne okazje, składający się z deel (charakterystyczna tuniki ze stójką) oraz nakrycia głowy.

Przekazuje: Donald Tusk – Przewodniczący Rady Europejskiej

7. Miniatura przedstawiająca wędrującego chłopca, autorstwa Dariusza Milińskiego


Miniatura autorstwa Dariusza Milińskiego, która została wykonana w pracowni Arkadiusza Latosa. Autor obrazu to charyzmatyczny artysta, polski malarz, poeta i aktor. Jego dzieła to głównie portrety ludzi, utrzymane w stylistyce quasi-realistycznej, o charakterze bajkowym. Prezentowana miniatura, przedstawiająca wędrującego chłopca, pochodzi z wystawy prezentowanej w Galerii Wieża Sztuki w listopadzie 2016 roku w Kielcach. Autor sam zdecydował się przekazać swoje dzieła na cele charytatywne.

Przekazuje: Arkadiusz Latos – kielecki artysta rzeźbiarz, właściciel Pracowni Rzeźby „Arkaszka”

8. Miniatura przedstawiająca grającego na skrzypcach chłopca, autorstwa Dariusza Milińskiego


Miniatura autorstwa Dariusza Milińskiego, która została wykonana w pracowni Arkadiusza Latosa. Autor obrazu to charyzmatyczny artysta, polski malarz, poeta i aktor. Jego dzieła to głównie portrety ludzi, utrzymane w stylistyce quasi-realistycznej, o charakterze bajkowym. Prezentowana miniatura osadzona jest w wiejskim krajobrazie i przedstawia grającego na skrzypcach. Dzieło pochodzi z wystawy prezentowanej w Galerii Wieża Sztuki w listopadzie 2016 roku w Kielcach. Autor sam zdecydował się przekazać swoje dzieła na cele charytatywne.

Przekazuje: Arkadiusz Latos – kielecki artysta rzeźbiarz, właściciel Pracowni Rzeźby „Arkaszka”

9. Trzy obrazy podarowane przez Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach


Zestaw obrazów podarowany przez kielecką szkołę Plastyk. Obrazy zostały wykonane w różnych technikach, takich szkic i rycina i użycie akwareli. Jeden z obrazów przedstawia Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach, gdzie znajduje się Dom Środowisk Twórczych. Kolejne dwa dzieło to „Ganek” prezentujący zewnętrzną zabudowę domu oraz „W synagodze” przestawiający modlącego się członka żydowskiej społeczności.

Przekazuje: Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.

10. Obraz „Baszta” z Ukrainy


Obraz przedstawiający basztę, czyli budowlę obronną, stanowiącą element starożytnego i średniowiecznego muru obronnego. Dzieło wykonane w 2007 roku przez ukraińskiego artystę. Obraz pięknie eksponuje się w zdobionej ramie.

Przekazuje: organizacja pozarządowa z Winnicy w Ukrainie, partner Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny

11. Trzy obrazy podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju


Trzy dzieła autorstwa podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju. Obrazy przedstawiają pejzaże z motywem roślinnym. Dwa dzieła przedstawiają polne kwiaty – maki i słoneczniki. Ostatni prezentowany obraz to brzozy, namalowane w stylu impresyjnym.

Przekazuje: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju

12. Ekskluzywna torebka Grupy VIVE i Mariusza Przybylskiego


Torebka przekazana przez Grupę VIVE została zaprojektowana przez znanego i cenionego projektanta mody - Mariusza Przybylskiego. Pochodzi z ekskluzywnej kolekcji toreb i plecaków, zaprezentowanych przez projektanta na sezon jesień/zima 2017. Welur, z którego powstała został wyselekcjonowany w dziale produkcji VIVE Textile Recycling, lidera w branży recyclingu odzieży używanej w Polsce i Europie. Malinowa torebka została stworzona na potrzeby projektu „ADAPTACJA”, realizowanego przez VIVE Grup w ramach nurtu Textile Upcycling, który promuje ideę nadawania drugiego życia używanym tekstyliom. Grupa VIVE wraz z projektantem, po sukcesie pierwszego wspólnego projektu „TRANSPLANTACJA”, po raz kolejny zachęca do przetwarzania tekstyliów dla dobra środowiska naturalnego w Polsce.

Przekazuje: Agnieszka Servaas, Wiceprezes Zarządu VIVE Textile Recycling oraz Mariusz Przybylski – projektant mody.

13. Koszyk z kosmetykami podarowany przez Uzdrowisko Busko-Zdrój


Kosz „Słoneczne Kosmetyki” z Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.  to zestaw produktów pielęgnacyjnych takich jak kremy, mydła szlachetne, sole do kąpieli i żele do mycia. Kosmetyki powstały na bazie naturalnych substratów leczniczych: wody siarczkowej, solanki jodkowej oraz borowiny, które występują w województwie świętokrzyskim. Prezentowane produkty pielęgnacyjne stanowią doskonałe uzupełnienie kuracji w buskim kurorcie oraz są nieodzownym elementem każdego domowego SPA.

Przekazuje: Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

14. Popiersie Richarda Wagnera


Figura Richarda Wagnera, niemieckiego kompozytora, dyrygenta i teoretyka muzyki okresu romantyzmu. Popiersie powstało w niemieckiej manufakturze porcelany Roshenthal, która od ponad 130 lat tworzy eleganckie i ekskluzywne produkty. Rzeźba urozmaici każde wnętrze, zarówno to o klasycznym charakterze, jak i nowoczesnym stylu.

Przekazuje: Agnieszka Migoń – przedstawiciel Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego.

15. Pamiątka z grobów pierwszych chrześcijan


Tabliczka upamiętniająca pochówek pierwszych chrześcijan pochodząca z Katakumby świętego Kaliksta w Rzymie. Katakumby rzymskie to sieć podziemnych cmentarzy wykopanych w wulkanicznym tufie przez dawnych mieszkańców Rzymu. Jednymi z największych i najciekawszych tego typu miejsc są Katakumby świętego Kaliksta, gdzie zostali pochowani męczennicy, chrześcijanie oraz 16 papieży.

Przekazuje: Agnieszka Migoń – przedstawiciel Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego.

16. Książka „Skarbiec Świętokrzyski” z dedykacją Adama Jarubasa i figurka Baby Jagi Świętokrzyskiej


Książka „Skarbiec Świętokrzyski: szlak architektury drewnianej i średniowiecznej” jest zbiorem zdjęć i opisów architektury sakralnej i budownictwa drewnianego z województwa świętokrzyskiego. Album, bogato ilustrowany zdjęciami średniowiecznych świątyń, został podpisany przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego – Adama Jarubasa. Do książki dołączona jest figurka Baby Jagi, słowiańskiej postaci związanej z folklorem województwa świętokrzyskiego. Przedmioty zostały wylicytowane przez Pana Giovanniego Lastona, podczas I Świętokrzyskiego Balu Filantropów i przekazane ponownie na  licytację w tym roku.

Przekazuje: Giovanni Laston – właściciela kieleckiej restauracji Si Senor.

17. Książka „Kielce w brązie” z Pracowni Arkadiusza Latosa


Książka „Kielce w brązie” przedstawia płaskorzeźby związane z województwem świętokrzyskim. Prace zostały wykonane przez kieleckiego artystę w Pracowni Arkadiusza Latosa. Dzieło zostało wylicytowane przez Pana Giovanniego Lastona, podczas I Świętokrzyskiego Balu Filantropów i przekazane ponownie na  licytację w tym roku.

Przekazuje: Giovanni Laston – właściciela kieleckiej restauracji Si Senor.

18. Książka „Warmia i Mazury”


Książka autorstwa Waldemara Bzura o urokach Warmii i Mazur. W albumie przedstawione zostały warmińskich i mazurskich miejscowości, rzadkie gatunki roślin i zwierząt oraz jeziora i rezerwaty przyrody. Ilustrowana księga przekonuje, że województwo warmińsko-mazurskie zaliczany jest do największych cudów natury na świecie. Książka została wylicytowana przez Pana Giovanniego Lastona, podczas I Świętokrzyskiego Balu Filantropów i przekazane ponownie na  licytację w tym roku.

Przekazuje: Giovanni Laston – właściciela kieleckiej restauracji Si Senor.

19. Humorystyczna Mapa Europy


Grafika humorystycznej mapy Europy (Komisk Krigskarta 1877 r.). Obraz w karykaturalny sposób przedstawia imperialistyczne ambicje Rosji. Mapa została wylicytowana przez Pana Giovanniego Lastona, podczas I Świętokrzyskiego Balu Filantropów i przekazane ponownie na  licytację w tym roku.

Przekazuje: Giovanni Laston – właściciela kieleckiej restauracji Si Senor.

20. Pięć plakatów przekazanych przez Dziekana Wydziału Humanistycznego UJK w Kielcach


Pięć plakatów związanych z kinematografią światową. Dwa plakaty autorstwa Jakuba Erola z filmów „Od siedmiu wzwyż” oraz „Świadek koronny”. Kolejne dwie ilustracje filmowe stworzył Romuald Socha, do ekranizacji „Zorro” i „Cezar i Rozalia”. Ostatni plakat, autorstwa Krzysztofa Nasfetera, pochodzi z produkcji amerykańskiej „Z podniesionym czołem”.

Przekazuje: dr hab. Janusz Detka prof. UJK, Dziekan Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

21. Naczynie pochodzące z Jamajki, wykonane z orzecha kokosa.


Naczynie w kształcie egzotycznego ptaka, stworzone z łupiny orzecha kokosowego. Ozdobione zostało w charakterystyczne jamajskie wzory, przedstawiające uroki wyspy na Morzu Karaibskim. Idealny prezent dla osób kolekcjonujących oryginalne przedmioty z duszą.

Przekazuje: Jan Piotrowski - Biskup Kielecki.

22. Obraz pochodzący z najwyżej położonej galerii na świecie


Wyjątkowe malowidło pochodzące z galerii położonej na wysokości 4.300 m n.p.m. Punkt wystawienniczy zapisany jest w Księdze Rekordów Guinness’a jako najwyżej położona galeria na świecie.

Przekazuje: Kamil Suchański - przedsiębiorca, społecznik.

23. Grawerton przedstawiający Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach


Praca stworzona w technologii grawerton, dająca możliwość nadruku na specjalnie przygotowanym metalu. Działo przedstawia gmach Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i zostało przekazane przez rektora tej kieleckiej uczelni.

Przekazuje: prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak - rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

24. Rzeźba „Afrodyta” autorstwa Sławomira Micka


Rzeźba stworzona przez uznanego kieleckiego artystę, Sławomira Micka, specjalizującego się w rzeźbie w brązie i marmurze. Ma na swoim koncie wiele realizacji w postaci rzeźb plenerowych, tablic i płaskorzeźb pamiątkowych. Przekazane dzieło przedstawia Afrodytę – postać z mitologii greckiej, boginie miłości, piękna i płodności.

Przekazuje: Sławomir Micek – kielecki rzeźbiarz.

25. Piłka Effector Kielce z autografami piłkarzy


Sportowa piłka podpisana przez zawodników drużyny Effector Kielce. Kielecki zespół chętnie zaangażował się w pomoc potrzebującym, poprzez przekazanie piłki sygnowanej nazwą klubu siatkarskiego.

Przekazuje: Klub Sportowy Effector Kielce.

26. Koszulka piłkarza Korony Kielce


Żółto-czerwona koszulka Miguela Palanca - hiszpańskiego piłkarza występującego na pozycji pomocnika w polskim klubie Korona Kielce. Część klubowego stroju, na której widnieje napis „Kielce miasto sportu”, została podpisana przez zawodników kieleckiej drużyny piłki nożnej.

Przekazuje: Kamil Suchański - przedsiębiorca, społecznik.

27. Piłka z podpisem Grzegorza Krychowiaka


Piłka futbolowa z autografem Grzegorz Krychowiak, kluczowego  reprezentant Polski w piłce nożnej i dwukrotnego zwycięzcy Ligi Europy. Znany sportowiec, który podpisał oryginalną piłkę marki Puma, obecnie jest zawodnikiem francuskiego klubu Paris Saint-Germain.

Przekazuje: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

 

Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny, 2008, login

  


Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny


Biuro:

ul. Sienkiewicza 78,
25-501 Kielce
budynek Best Western Grand Hotel -
IV piętro, pokój nr 29

tel: 730 696 423,

e-mail:
fundusz@funduszlokalny.kielce.pl

Siedziba:
ul. Chęcińska 27A/5,
25-020 Kielce

KRS: 0000030009

 

Organizacja
Pożytku
Publicznego