Artur Wójcicki Drukuj Email

Artur WójcickiArtur WójcickiArtur Wójcicki ma 19 lat i jest uczniem czwartej klasy Technikum Elektrycznym w Kielcach o specjalności: technik informatyk. Interesuje się informatyką oraz elektroniką. Łącząc obie te dziedziny wraz ze swoim zamiłowaniem do programowania, postanowił nauczyć się elektroniki mikroprocesorowej.

Przez kilka lat gromadził on wiedzę na temat elektroniki cyfrowej i języków programowania, w czym niezwykle przydatna okazała się pomoc Programu Stypendialnego „Żaczek” oraz wsparcie techniczne firmy opiekującej się Arturem. Efektem tej pracy są zaprojektowane przez niego urządzenia, powstałe na praktykach w firmie AMPS Sp. z o. o. z Kielc. Pomiędzy projektami takimi jak: Sterownik Temperatury, czy Dozownik do cieczy znalazł się także Inteligentny Zawór. Ostatnie z wymienionych urządzeń zajęło 2 miejsce na Olimpiadzie Innowacji Technicznych. Ten sukces nadał Arturowi tytuł: „Młodego Innowatora”, zwolnił go z pisemnej części egzaminu zawodowego, a wymienione wyżej urządzenia cieszą się w Polsce sporą popularnością.

Do innych osiągnięć naszego Stypendysty należy zaliczyć także: IV miejsce w Matematycznej Piłce Nożnej, które wywalczył wraz ze swoim zespołem, udział w półfinałach Zarządzania Firmą MESE 2008 i w finale szkolnego konkursu SPELING CONTEST oraz udział w 2 etapie Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości.

Prywatnym sukcesem Artura są bardzo dobre wyniki w nauce oraz wytypowanie go przez szkołę do plebiscytu „Nadzieje Kielc” oraz „Nadzieje Świętokrzyskiego”.

Artur WójcickiMiło nam poinformować, że w dniu 29 grudnia 2008 r. w Kielcach, podczas XXII sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Artur Wójcicki został laureatem konkursu "Talenty Świętokrzyskie”.

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego dnia 29 września 2008 r. podjął Uchwałę Nr XVIII/329/2008 w sprawie przyjęcia „Programu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży”. W związku z rozpoczęciem powyższego Programu laureaci międzynarodowych olimpiad przedmiotowych, konkursów oraz turniejów oraz uczniowie i studenci wszystkich typów szkół mających wybitne osiągnięcia naukowe lub artystyczne mogli ubiegać o przyznanie nagrody Samorządu Województwa Świętokrzyskiego „Talenty Świętokrzyskie”.

Osoby zainteresowane projektami Artura Wójcickiego serdecznie zapraszamy na jego stronę internetową: www.amps.com.pl.

 

Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny, 2008, login

 

Programy stypendialne

Żaczek


GRAND


Stypendia pomostowe


agrafkaInne programy

Sylwetki stypendystów

Małgorzata ŚliwaMałgorzata Śliwa ma 20 lat. Interesuje i zajmuje się szeroko pojęta sztuką: malarstwem, rzeźbą , rysunkiem, a od pewnego czasu także fotografią.

Więcej …

 


Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny


Biuro:

ul. Sienkiewicza 78,
25-501 Kielce
budynek Best Western Grand Hotel -
IV piętro, pokój nr 29

tel: 730 696 423,

e-mail:
fundusz@funduszlokalny.kielce.pl

Siedziba:
ul. Chęcińska 27A/5,
25-020 Kielce

KRS: 0000030009

 

Organizacja
Pożytku
Publicznego