Małgorzata Śliwa Drukuj Email

Małgorzata Śliwa

Małgorzata Śliwa ma 20 lat. Interesuje i zajmuje się szeroko pojęta sztuką: malarstwem, rzeźbą , rysunkiem, a od pewnego czasu także fotografią, którą zajmuje się w prawdzie od niedawna, ale bardzo intensywnie. Jak sama mówi, swój talent odziedziczyła po tacie, który niedawno zmarł i to ze względu na niego Gosia chce dalej rozwijać  pasje i szlifować swój talent pod różnymi kątami.

Obecnie uczęszcza do Instytutu Sztuk Pięknych w Kielcach na kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych i szybko zauważyła, że studia bardzo zmieniły jej podejście do sztuki, którą tworzy:  Moje obrazy przez ostatni rok stały się bardzo dorosłe i przemyślane, odzwierciedlają moją naturę, to co widzę dookoła , świat widziany przeze mnie. Cieszę się, że kształcę się w wymarzonym kierunku, bo daje mi to szansę na rozwój. Zanim poszłam na studia, nie wiedziałam dokładnie ‘’co robię’’,  moje obrazy były naiwne, nie uczestniczyłam w żadnych poza powiatowych konkursach, gdyż o takich nie słyszałam. Kocham robić to co robię, gdyż to daje mi się wypowiedzieć na wiele nurtujących pytań, wyrazić swoje uczucia, stosunek do wielu rzeczy i zjawisk. Ostatnimi czasy zaczęłam mieszać różne techniki w swoich obrazach, odkryłam wiele ciekawych rozwiązań artystycznych, zaczęłam używać wielu technik, mieszać je, myśleć abstrakcyjnie.

Obecnie biorę udział w wielu konkursach, chcę dotrzeć ze swoją sztuka do jak najszerszego grona odbiorców. Moje prace nie tylko brały już udział w wielu wystawach, ale również oddaję je na aukcje charytatywne, które pomagają chorym dzieciom. W najbliższej przyszłości planuję wernisaż swych prac oraz nowe eksperymenty artystyczne. Ponadto chciałabym zapisać się na drugi kierunek studiów: rysunek, a także działać i rozwijać się pod kątem fotografii. Moim wielkim marzeniem jest nie tylko pomyślne skończenie studiów, ale także zorganizowanie wystawy swych prac i możliwość dalszego działania na gruncie artystycznym.

Mam nadzieje , że mój trud i to co robię, zostanie docenione zarówno teraz, jak i w dalszej przyszłości.

Dokonania:

MALARSTWO:

  • prace Gosi dwukrotnie znalazły się w międzynarodowym kalendarzu międzyszkolnego programu Socrates,
  • wykonywała ilustracje między innymi do przewodnika oraz  książki dla dzieci,
  • jej obrazy były wystawiane na międzyszkolnej wystawie i wernisażu,
  • wygrywała wiele konkursów powiatowych,


RYSUNEK:

  • rysunki autorstwa Małgorzaty są wystawiane są w Muzeum Ziemi Świętokrzyskiej,
  • Gosia zajęła I miejsce w konkursie na „Najpiękniejszego Anioła’’, a jej  prace zostały zlicytowane na aukcji charytatywnej,
  • obecnie bierze udział w IV Międzynarodowym Konkursie Rysunku Wrocław 2009, którego rozstrzygnięcie nie zostało jeszcze ogłoszone.


FOTOGRAFIA:

  • otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Tożsamość architektoniczna wsi”,
  • zajęła I miejsce i sprzedała na aukcji charytatywnej swoje fotografie z konkursu na „Najpiękniejszego Anioła”.


RZEŹBA

  • dokonała rekonstrukcji rzeźby przedstawiającej  św. Stanisława z dzieciątkiem, pochodzącej z ok. XVII w.


Małgorzata Śliwa Małgorzata Śliwa Małgorzata Śliwa Małgorzata Śliwa
Małgorzata Śliwa Małgorzata Śliwa Małgorzata Śliwa Małgorzata Śliwa

 

Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny, 2008, login

 

Programy stypendialne

Żaczek


GRAND


Stypendia pomostowe


agrafkaInne programy

Sylwetki stypendystów

Małgorzata ŚliwaMałgorzata Śliwa ma 20 lat. Interesuje i zajmuje się szeroko pojęta sztuką: malarstwem, rzeźbą , rysunkiem, a od pewnego czasu także fotografią.

Więcej …

 


Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny


Biuro:

ul. Sienkiewicza 78,
25-501 Kielce
budynek Best Western Grand Hotel -
IV piętro, pokój nr 29

tel: 730 696 423,

e-mail:
fundusz@funduszlokalny.kielce.pl

Siedziba:
ul. Chęcińska 27A/5,
25-020 Kielce

KRS: 0000030009

 

Organizacja
Pożytku
Publicznego