Jak i komu pomagamy? PDF Drukuj

Fundusz Lokalny w Kielcach koncentrował się nad pozyskiwaniem pieniędzy na programy grantowe i stypendialne.

Głównym zadaniem Funduszu jest zbiórka i przyznawanie środków finansowych w celu poprawy warunków życia konkretnych społeczności lokalnych w woj. świętokrzyskim.

Beneficjentami funduszu lokalnego mogą być zarówno fundacje, jak i szkoły, domy kultury, kluby, lokalne stowarzyszenia oraz inne instytucje nienastawione na zysk, które prowadzą działania na rzecz danej społeczności.

Fundusz Lokalny w Kielcach koncentrował się nad pozyskiwaniem pieniędzy na programy grantowe i stypendialne.

Rozdawaliśmy pozyskane środki w postaci grantów opartych na jasnych i powszechnych procedurach oraz w postaci stypendiów dla uzdolnionej i aktywnej społecznie młodzieży kieleckich szkół średnich.

Programy stypendialne

Dofinansowanie na realizację Programów Stypendialnych pozyskaliśmy m.in. z Fundacji im. Stefana Batorego. Pozyskiwaliśmy również środki finansowe lokalnie od samorządu, firm, biznesmenów, osób indywidualnych i innych organizacji.

Program grantowy

Program grantowy to inaczej konkurs, w którym oceniane są projekty na realizację działań podejmowanych przez lokalne organizacje, szkoły, domy kultury czy grupy nieformalne. Co to są programy grantowe ?...

Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny, 2008, login

Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny